برپایی ایستگاه به مناسبت روز جهانی ایدز (HIV) توسط دانشجویان دانشکده پرستاری و مامایی

14 آذر 1402

از سال ۱۹۸۸ اول دسامبر (برابر ۱۰ آذر) روز جهانی ایدز نامگذاری شده است. هر ساله برای این روز، شعار خاصی در نظر گرفته می‌شود. شعار امسال «بگذاریم جوامع کار را پیش ببرند» می ­باشد. هدف عمده این است که به عموم مردم یادآوری شود HIV از بین نرفته‌ و هنوز کارهای زیادی است که باید انجام شود.

در روز جهانی ایدز مردم لباس‌هایشان را به روبان قرمز مزین می‌کنند تا توجه و مراقبت در برابر HIV و ایدز را متذکر شده و به دیگران یادآور شوند که تعهد و پایبندی و حمایت آنها مورد نیاز است. آموزش و اطلاع­ رسانی در زمینه ایدز به عنوان یکی از مهمترین استراتژی‌های پیشگیری مطرح است. لذا اطلاع رسانی مناسب در این خصوص و حساس کردن سیاستگذاران، مسئولان و آحاد جامعه به موضوع ایدز و همراه کردن آنها، در پیشگیری و کنترل این بیماری حایز اهمیت است.

 

      دانشکده پرستاری و مامایی بوشهر نیز برنامه­ ای با موضوع HIV در محوطه پردیس دانشگاه علوم پزشکی برگزار نمود. اهداف این برنامه عبارتند از: بالا بردن آگاهی از راه ­های انتقال، پیشگیری، اقدامات لازم پس از مواجهه شغلی و آشنایی با خدمات مرکز مشاوره بیماریهای رفتاری در خصوص بیماری ایدز. در این برنامه اعضای هسته پژوهشی و دانشجویان کارشناسی پرستاری همکاری داشتند.


   

تاریخ بروز رسانی:   18 آذر 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >