رسالت

1398/1/16 0:0
رسالت دانشکده پرستاری و مامایی...

 

رسالت دانشکده :

دانشكده پرستاري و مامائي دانشگاه علوم پزشکی بوشهر درصدد است که با گزینش اعضای هیئت علمی با انگیزه و توانمند و جذب کارشناسان علاقمند و مستعد و بهره گیری از فضای آموزشی(حضوری و مجازی) و پژوهشی مناسب،بر اساس سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری،برنامه توسعه وزارت بهداشت،بسته های تحول و نوآوری در آموزش و اولویت های آموزشی و پژوهشی گروه، و با تکیه بر برقراری ارتباطات موثر حرفه ای  به تربيت نيروي انساني در رشته هاي پرستاري و مامائي در مقاطع كارشناسي و کارشناسی ارشد پرداخته تا بتوانند با شناخت و برخورد مناسب با مشكلات بهداشتي درماني و ارائه بهترين خدمات پرستاري و مامائي به جامعه خود خدمت نمايند. این برنامه دانش آموختگانی را تربیت می کند که متعهد به یادگیری خود راهبر بوده و در دوره خدمت مرتبا دانش و مهارتشان را در همه ابعاد به روز می کنند. انتظار می رود این دانش آموختگان بتوانند دغدغه ها و مشکلات سلامتی-مراقبتی را در دنیای پیچیده امروز شناسایی نموده، راه حل های مبتنی بر شواهد ارائه کرده و با بکارگیری سازوکارهای مناسب،شواهد علمی و تکنولوژی مدرن به ارتقای کیفیت سلامت مردم در راستای پاسخگویی و ارتقای نظام سلامت بپردازد.

اين دانشكده با بكارگيري اعضاء هيئت علمي پرستاري ، مامائي ، باليني و علوم پايه و همچنين كارشناسان پرستاري و مامائي مي كوشد با فراهم نمودن زمينه هاي مناسب پژوهشي ـ آموزشي موجب ارتقاء سطح علمي فراگيران گردد.

اين دانشكده سعي دارد تا حدامكان فاصله بين آموزش نظري و باليني را با رفع موانع موجود ، و از طريق ايجاد حس اعتماد به نفس و شكوفائي استعداد دانشجويان در امر تحصيل علم و كاربرد يافته هاي علمي در بالين بيمار كاهش دهد و همچنين از طريق همكاري با مركز توسعه آموزش پزشكي و استفاده از روشهاي مناسب ، اطلاعات علمي جديد را به پرستاران ، ماماها و حرف وابسته آموزش دهد .

ما تلاش مي كنيم با ايجاد فرصتهاي مناسب بمنظور تبادل اطلاعات علمي جديد موجب ارتقاء دانش و آگاهي اعضاء هيئت علمي و كارشناسان ، كاركنان و دانشجويان گرديم .

ما بر اين باور هستيم كه آموزشهاي صحيح و مستمر موجب افزايش آگاهي و اصلاح نگرشها در اقشار مختلف جامعه شده كه خود منجر به بقاء سلامت جامعه مي شود . ما وظيفه خود مي دانيم با فراهم نمودن زمينه مشاركت كاركنان و ايجاد فرصت هاي مناسب شغلي موجب افزايش انگيزه و اثر بخشي آنان شويم . 

اعضا هیئت علمی،دانشجویان و دانش آموختگان این دانشکده خود را ملزم می دانند که سالانه یک بار (در شروع هر سال تحصیلی)  رسالت و اهداف گروه که به صورت کتبی در اختیار آنان قرار خواهد گرفت مورد بازیابی قرار داده و پس از تائید،صورت جلسه مربوطه را امضا نمایند.

دورنما:

گروه پرستاری و مامایی دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بر آن است که با جذب و پرورش نیروهای علاقه مند و متخصص در زمینه پرستاری و مامایی همگام با نیازهای در حال تغییر جوامع به نحو پویایی به استانداردهای منطقه ای و جهانی پرستاری و مامائی نائل گردد و در زمره گروه های پیشرو و مرجع در این حوزه، در کشور باشد.دانش آموختگان این برنامه،جایگاه تعریف شده و موثری در ارائه کلیه سطوح خدمت آموزشی ، پژوهشی و مراقبتی در کشور به دست خواهند آورد.

 

 

کلمات کلیدی:
دانشکده     پرستاری     رسالت     مامایی        

تاریخ بروز رسانی:   17 آبان 1400

تعداد بازدید:   ۱

 


چاپ
< >