تاریخچه دانشکده پرستاری و مامایی

1398/1/15 0:0


دانشكده پرستاري و مامائي قديمي ترين دانشكده دانشگاه علوم پزشکی بوشهر مي باشد. که به تشکیل گروه مامایی در سال 1362 و تحت عنوان “ آموزشكده مامائي نرجس ” شروع به فعاليت نموده و تربيت ماما در مقطع كارداني را برعهده گرفته است. بدنبال آن در سال 1367 با ورود دانشجويان پرستاري در مقطع كارشناسي ، دانشكده پرستاري و مامائي رسما”‌ تأسيس گرديد. در سال 1370 اولین دوره رشته کارشناسی پرستاری و مامایی ناپیوسته پذیرش گردید و پس از آن در سال 1382 اولین دوره کارشناسی پیوسته مامایی شروع به تحصیل نمودند، اولین دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته پرستاری در سال 1390 مورد پذیرش قرار گرفت. پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته مامایی در حال پیگیری می باشد.

 

     این دانشکده تاکنون 19 دوره کاردانی مامایی، 23 دوره کارشناسی ناپیوسته مامایی، 30 دوره کارشناسی پیوسته پرستاری و 17 دوره کارشناسی ناپیوسته پرستاری ، 15 دوره کارشناسی پیوسته مامایی و 7 دوره در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته پرستاری روزانه و 4 دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته بین الملل را پذیرفته و به آموزش آنها اقدام نموده است.

شرح وظايف :  

دانشكده پرستاري و مامايي ضمن تأكيد بر تزكيه نفس به تعليم علوم پرستاري و مامايي پرداخته و با اجراي برنامه هاي آموزشي در جهت تأمين مهارت هاي عمومي و تخصصي كوشش مي نمايد كه نهايتاً منجر به تربيت كارشناسان پرستاري و مامايي مي گردد. 

 

کلمات کلیدی:
دانشکده     تاریخچه     مامایی     پرستاری    

تاریخ بروز رسانی:   12 آبان 1398

تعداد بازدید:   ۱

 


چاپ
< >