مراسم تقدیر ریاست محترم دانشگاه از مامای نمونه دانشگاهی، سرکار خانم طاهره غریبی

11 تير 1398

آیین تجلیل از ماماهای نمونه کشوری و استانی با حضور ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار گردید. در این مراسم از سرکار خانم طاهره غریبی مامای نمونه دانشگاهی و سه تن از دانشجویان نمونه مامایی تجلیل و تقدیر به عمل آمد.

دکتر سعید کشمیری در این مراسم اظهار داشت: حوزه کاری ماماها دارای اهمیت زیادی است چون یکی از معیارهای مهم برای سنجش پیشرفت و توسعه‌یافتگی کشور میزان مرگ‌ومیر نوزادان و مادر می‌باشد.
وی تصریح کرد: پنج سال از ترویج زایمان طبیعی می‌گذرد و دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با فعالیت‌های گسترده علمی موفقیت‌های چشمگیری در این عرصه داشته است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی علوم پزشکی بوشهر افزود: دانشگاه علوم پزشکی بوشهر این ظرفیت را دارد که رشته‌های مامایی و پرستاری را در سطوح بالاتر توسعه دهد.
وی بابیان اینکه همه ماماها نمونه هستند بیان کرد: شغل مامایی دارای معنویت بسیار بالایی است و مراقبت‌های قبل، حین و بعد از زایمان تأثیر زیادی در ارتقاء سلامت جامعه دارد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی علوم پزشکی بوشهر گفت: رشته مامایی نیازمند به‌روز بودن و آگاهی است چون یکی از عوامل مؤثر بر سلامت و توسعه جامعه ابتدای زندگی چه در موقع بارداری مادر و چه زمان رشد بچه است.
دکتر کشمیری بابیان اینکه شغل مامایی با پیشرفت‌های علمی زیادی همراه بوده است افزود: کوچک‌ترین برخورد، کلام، علم و عمل ماماها در ذهن مادر می‌ماند و اثرات آن بر روی کودک تا آخر عمر خواهد ماند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی علوم پزشکی بوشهر بابیان اینکه کار مامایی با قسمت‌های شیرین و تلخی زیادی همراه است تصریح کرد: خوشبختانه با تلاش‌های صورت گرفته در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر انتقال دانش و نظارت‌های خوبی در بخش مامایی صورت می‌گیرد.
دکتر کشمیری بابیان اینکه امیدواریم با توجه به تسلط علمی و عملی و با نگاه سلامت محور رشته مامایی را از نظر شاخص‌های جهانی بهداشت توسعه دهیم اظهار داشت: امسال هزینه برگزاری مراسم تجلیل از ماماهای نمونه استانی با توجه به