برگزاری نخستین جشن روپوش سفید دانشجویان پرستاری و مامایی ورودی 1396

6 اسفند 1396
نخستین جشن روپوش سپید دانشجویان پرستاری و مامایی ورودی مهرماه 1396 دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با حضور رییس دانشگاه، معاونین، رییس دانشکده پرستاری و مامایی و دانشجویان برگزار شد ...

نخستین جشن روپوش سپید دانشجویان پرستاری و مامایی ورودی مهرماه 1396 دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در روز یکشنبه مورخ 6 اسفندماه 1396 ساعت 8 الی 10 صبح با حضور رییس دانشگاه، معاونین، رییس دانشکده پرستاری و مامایی و دانشجویان برگزار شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در این آیین، ضمن تبریک به دانشجویان برای پوشیدن روپوش سپید گفت: شما در ابتدای راهی سخت و پرفرازونشیب هستید که این مشکلات را همه ما و کل مجموعه درمان کشور تجربه کرده‌ایم.
دکتر سعید کشمیری ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع دانشجویان در نخستین روز کاریشان در بیمارستان افزود: از لحظه‌ای که این روپوش را می‌پوشید جزئی از جامعه‌ای هستید که باید قدر عضو شدن در آن را دانسته و نیاز است حواستان به این مسئولیت مهمی که بر روی دوشتان گذاشته‌شده است باشد.

وی تصریح کرد: ارزش و شأن شما از این روز بالاتر رفته و بایستی مطابق با آن رفتار کنید، همچنین توصیه می‌کنم شان و حرمت این روپوش را حفظ کنید.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: علاوه بر اینکه مسئولیت بالایی بر دوش شما قرارگرفته است باید پایبند به اصول اخلاقی بوده و نماینده خوب و شایسته‌ای برای جامعه پرستاری و مامایی کشور باشید.

دکتر کشمیری ضمن آرزوی موفقیت برای دانشجویان این رشته بیان داشت: امید است با سرلوحه قرار دادن اصول اخلاقی و کار حرفه‌ای بتوانید پاسخگوی خوبی در زمینه نیازهای بهداشتی و درمانی افراد جامعه باشید.


نخستین شرط برای پوشیدن روپوش سپید خوش‌رویی است

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: نخستین شرط برای پوشیدن روپوش سپید خوش‌رویی است و شما باید در تمام مراحل با بیمار، همراه بیمار و همکاران خوش‌رو باشید چون شما نماینده جامعه بزرگ بهداشت و درمان کشور در استان بوشهر هستید.

دکتر محمدرضا روان‌بد افزود: افرادی که تمایل به کار در این حرفه دارند بدانند که باید با صبر، حوصله، مهربانی و خوش‌رویی وارد این رشته شوند.

وی تصریح کرد: امروز که می‌خواهید روپوش سپید بپوشید یعنی به درجه‌ای از بلوغ فکری رسیده‌اید که مسئولیتی را بر عهده شما بگذارند.

دکتر روان‌بد بیان داشت: به‌عنوان فردی که بیش از ۳۰ سال روپوش سفید بر تن دارم شهادت می‌دهم که هیچ‌کسی را باعاطفه‌تر و بااحساس‌تر از روپوش سپیدان ندیده‌ام و نخواهم دید زیرا آن‌ها مهربان‌ترین و دلسوزترین افرادی هستند که وجود دارند.
وی خاطرنشان کرد: روپوش سپیدها برخلاف باور عموم مردم انسان‌هایی هستند که جدا از هرگونه غرور و تکبر و با خلوص نیت از وقت و انرژی خود برای بیماران صرف می‌کنند.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: در برخی موارد پرستاری که شیفت شب بوده، با تمام توان به بیمار خود خدمات ارائه داده است، احتمالاً غذا نخورده و یا نماز او نیز قضا شده است و الآن در کمال خستگی هنوز هم در حال ارائه خدمت است بیماران و همراهان آنان باید شرایط او را درک کرده و آن را به‌پای غرور و بی‌حوصلگی پرستار نگذارند.

 لزوم ارائه خدمات مناسب به مردم

رییس دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ضمن تبریک به دانشجویان این دانشکده گفت: خدا را شاکریم که یک‌ترم تحصیلی را با موفقیت پشت سر گذاشته‌اید و پنجره جدیدی از دانش در علم و بالین بر روی شما گشوده شده است.
دکتر شهناز پولادی افزود: خوش‌رویی، خوش‌اخلاقی و نوع‌دوستی از ویژگی‌هایی است که همه انسان‌ها خصوصاً جامعه درمانی و عزیزان در حرفه پرستاری و مامایی باید به آن اصول پایبند بوده و تمام تلاش خود را در زمینه ارائه هرچه بهتر خدمات به مردم انجام دهند.

 

در پایان، میثاف نامه توسط آقای محمدرضا یزدانخواه فرد به همراهی دانشجویان قرائت گردید.


نخستین جشن روپوش سپید دانشکده پرستاری و مامایی با حضور ۱۰۲ دانشجوی این دانشگاه در سالن اجتماعات بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بوشهر برگزار شد.


کلمات کلیدی:
روپوش.سفید     پرستاری.مامایی        

تاریخ بروز رسانی:   6 اسفند 1396

تعداد بازدید:   ۲۶۸

چاپ خبر | ارسال به دیگرانارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >